Produkty Zepter

NIE TYLKO PROMIENIE ŚWIATŁA UV!

Nie tylko promienie światła UV!

Lato trwa w najlepsze a my wciąż borykamy się z odwiecznym dylematem: jak wybrać odpowiednie okulary przeciwsłoneczne? Jest wiele pytań: które okulary zapewniają najlepszą ochronę? Czy ciemniejsze soczewki oznaczają koniecznie lepszą ochronę? Czy powinniśmy nosić okulary nawet w pochmurne dni?

tesla-girl.png

Ale co z ochroną oczu przed szkodliwym sztucznym światłem w pomieszczeniach, które jest bardziej niebezpieczne dla naszego zdrowie, niż światło słoneczne. W końcu 70% naszego codziennego życia spędzamy w pomieszczeniach.
 
Okulary inspirowane nagrodzonym Noblem odkryciem cząsteczki Fuleren C60
Tesla HyperLight to wyjątkowe rozwiązanie zapewniające ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym i niebieskim światłem pochdzącego z sztucznych źródeł światła.

DJAL9893.jpg


Nasze oczy nie posiadają naturalnej fizjologicznej ochrony przed niebezpiecznym światłem wysokoenergetycznym (UV i niebieskim) pochodzącym ze światła słonecznego, sztucznych źródeł światła i urządzeń elektronicznych.
 
Dzięki opatentowanej technologii kryjącej się za okularami THE, całkowicie eliminują one promieniowanie UV i niebieskie, jednocześnie i w wyjątkowy sposób zmieniają strukturę światła w światło hiperharmonizowane, które jest optymalne i korzystne zarówno dla naszych oczu, jak i dla funkcji mózgu.

2019-04-11-10-30-56-(B-Radius1-Smoothing1).jpg

Każde światło, które przechodzi przez soczewkę THE z warstwą fulerenu C60, staje się światłem hiperharmonizowanym o tej samej symetrii, co większość biocząsteczek w naszym organizmie.
 
Unikalna, innowacyjna i opatentowana technologia zapewnia 100% ochronę i bezpieczeństwo podczas przebywania na słońcu, ale także w pomieszczeniach zamkniętych, gdzie przez całą dobę jesteśmy narażeni na szkodliwe sztuczne oświetlenie oraz światło emitowane przez urządzenia cyfrowe takie jak telewizory, komputery czy telefony komórkowe, smartfony. Optymalne spektrum światła hiperharmonizowanego chroni oczy, ale także wpływa korzystnie na procesy biochemiczne w naszym mózgu, umożliwiając lepszy sen, wzmacniając nasz układ odpornościowy, przyspieszając procesy poznawcze, poprawiając nastrój i motywację.
 
Czytaj więcej o okularach Tesla HyperLight 
 
Idelane okulary przeciwsłoneczne
 

Dr Katarina Bajec, okulista (oftalmolog) zaleca 100% ochronę! Niezależnie od tego, czy jest słonecznie, czy pochmurnie, do oczu i tak docierają szkodliwe promienie UV. Błędne jest również przekonanie, że jeśli soczewki są ciemniejsze, ochrona będzie mocniejsza. Kolor soczewek absolutnie nie wpływa na stopień ochrony.

Promienie światła słonecznego uszkadzają wszystkie struktury oka, ale głównie odcinek przedni i soczewkę oka. U wysokiego odsetka osób, które spędzają dużo czasu na słońcu bez odpowiedniej ochrony, już w młodym wieku rozwija się zaćma.
 
Okulary zalecane do stosowania w zamkniętych pomieszczeniach ?

Środowisko naukowe dopiero teraz zaczyna publikować informacje na temat szkodliwych skutków, jakie nadmierna ekspozycja na światło sztuczne, niebieskie i UV ma dla naszego zdrowia. Teraz wiemy już na pewno, że powtarzająca się ekspozycja ma negatywny wpływ na kluczowe hormony w naszym organizmie, koncentrację i skupienie, wytrzymałość fizyczną i poziom energii – sztuczne światło w pomieszczeniach wpływa na nas bardziej, niż możemy to sobie wyobrazić.

Okulary Tesla Hyperlight to jedyne dostępne na rynku rozwiązanie zapewniające równoległą ochronę przed szkodliwym promieniowaniem zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz, oddziałując pozytywnie na zdrowie
 
Jak chronić dzieci przed szkodliwym światłem?
 
Tak jak skóra „pamięta”, tak samo nasze oko zapamiętuje wszelkie uszkodzenia będące wynikiem promieniowania UV. Od najmłodszych lat oko rejestruje każdy promień słońca, na który było wystawione. Kumulujące się szkodliwe działanie promieni UV prowadzi do wcześniejszego wystąpienia zmętnienia soczewki oka, powszechnie znanego jako zaćma, ale także do poważniejszych uszkodzeń, takich jak czerniak złośliwy oka.

THE-for-kids.jpg

Okuliści zgadzają się, że dzieci potrzebują okularów przeciwsłonecznych tak samo, jak dorośli. Jednak dorastanie w dzisiejszych czasach bardzo różni się od tego, jak wyglądało kiedyś. Dzieci spędzają coraz więcej czasu w pomieszczeniach: od nauki w jasno oświetlonych salach lekcyjnych po odrabianie lekcji w domu i zabawę na komputerze lub telefonie komórkowym. Taka nadmierna ekspozycja ma szereg negatywnych skutków ubocznych zaczynając od oczu i wzroku a kończąc na funkcjach fizycznych i poznawczych dziecka. Naukowcy szukają jeszcze odpowiedzi na pytanie, jakie są długoterminowe skutki takiej ekspozycji w młodym wieku.

Dzięki kolorowym i elastycznym oprawkom zaprojektowanym z myślą o wygodzie i preferencjach najmłodszych, oferujemy dzieciom wyjątkową technologię Hyperlight!

Ochrona przed promieniowaniem UV i szkodliwym światłem niebieskim oznacza zapobieganie szeregowi późniejszych problemów zdrowotnych: upośledzeniu rozwoju mózgu, lękowi, zaburzeniom snu, wahaniom masy ciała oraz wytrzymałości fizycznej i mentalnej. Przyzwyczajając dzieci w wieku od 2 do 12 lat do noszenia okularów THE, korekta będzie optymalna i stopniowa, zarówno w przypadku ekspozycji na promienie UV pochodzące ze światła słonecznego, jak i sztuczne światło w pomieszczeniach.
 
Okulary Tesla HyperLight  to przełom w dziedzinie kwantowej optyki!
 

Autor: Zepter International, Polska
WhatsApp chat