Produkty Zepter

Przegląd doświadczeń w stosowaniu terapii światłem Bioptron i Therapy Air® w kompleksowym leczeniu bakteryjnego i wirusowego zapalenia płuc.

Doktor nauk medycznych, Demurov Taimuraz Misostovich


Opinię poniżej wystosowano: 13.07.2020 r.


W czasie pandemii COVID-19 kilka osób zgłosiło się do mnie na konsultację w sprawie leczenia zapalenia płuc wywołanego zakażeniem koronawirusem. Wszyscy zostali dokładnie przebadani laboratoryjnie i tomograficznie (tomografia komputerowa).
Wyniki badań klinicznych i diagnostycznych w sposób oczywisty wskazywały na występowanie zapalenia płuc o różnym stopniu uszkodzenia tkanki płucnej (od 25 do 45%).
W pierwszym tygodniu pacjenci byli poddawani odpowiedniej terapii pod nadzorem lekarza. Niestety nie było żadnych wskaźników poprawy stanu zdrowia. Na szczęście miałem do dyspozycji urządzenie Bioptron oraz oczyszczacz powietrza Therapy Air iOn.
Urządzenie Therapy Air iOn zostało użyte do oczyszczenia powietrza z kurzu, wirusów, bakterii, a także do jonizacji powietrza. Pracowało niemal bez przerwy w pokoju pacjenta, co pozwoliło mu oddychać oczyszczonym powietrzem nasyconym jonami ujemnymi, poprawiając tym samym dotlenienie tkanek organizmu. Bardzo ważne są również właściwości antybakteryjne filtrów tego urządzenia. Wszystko to odegrało ważną i oczywistą rolę w połączeniu z zastosowanym leczeniem. W efekcie odnotowano spadek duszności, poprawę cery, wzrost aktywności fizycznej, głębsze I łatwiejsze oddychanie.


Dodatkowo we wszystkich czterech przypadkach stosowano światłoterapię
Bioptron na obszar najbardziej uszkodzonej tkanki płucnej. Podczas
codziennego osłuchiwania płuc, świszczący oddech i ciężki oddech uległy redukcji. Przy regularnym stosowaniu terapii światłem Bioptron przez tydzień stan pacjentów znacznie się poprawił, a kontrolne badanie tomografii wykonano w trzecim tygodniu choroby. W tym czasie trzech na czterech pacjentów praktycznie nie skarżyło się, z wyjątkiem osłabienia. Pierwsza pacjentka miała marmurkowatość płucną w środkowym płacie płuca, jednak jednocześnie należy zauważyć, że jej zdaniem miała ona zapalenie płuc 2-3 miesiące wcześniej, które pozostało nieleczone.
Wszyscy moi pacjenci doszli do stanu klinicznego wyzdrowienia i nie
stosowali już żadnych leków, jednak w okresie rehabilitacji nadal byli
poddawani zabiegom urządzeniem Bioptron. Obserwacje przez kolejny miesiąc nie wykazała żadnych objawów choroby. Dla nas tak wielki efekt, który dały oba urządzenia w kompleksowym leczeniu i późniejszej rehabilitacji tych pacjentów, był nieoczekiwany i zaskakujący.


Tym samym, otrzymanie informacji o efektach terapeutycznych i prawidłowym stosowaniu urządzenia Bioptron w odpowiednim terminie oraz systemu oczyszczania powietrza Therapy Air iOn umożliwiło ich efektywne wykorzystanie w kompleksowym leczeniu zapalenia płuc u pacjentów z COVID-19.

 

Subscribe to our newsletter!

WhatsApp chat