Produkty Zepter

Wpływ okularów Tesla Hyperlight na mózg

A.) Ocular Influence of Nano-Modified Fulleren Light: 1. Activity of Default Networks of the Human Brain (Gulyar et al, 2019) Celem autorów było sprawdzenie wpływu szkieł z fulerenu (Tesla Hyperlight) na aktywność mózgu. Siedmiu ochotników, studentów (czterech mężczyzn i trzy kobiety) w wieku od 18 do 22 lat, bez problemów zdrowotnych, praworęcznych, wzięło udział w badaniu. Wpływ światła na aktywność mózgu został zbadany poprzez wykorzystanie okularów z fulerenowymi (C60) filtrami (Zepter Tesla Hyperlight) i użycie okularów placebo z podobnymi oprawkami, ale bez fulerenu. Za pomocą 19 kabli zarejestrowano dane metodą EEG i przeanalizowano je.

Wyniku badania wykryto znaczące różnice (w porównaniu do placebo) w aktywności elektrycznej ludzkiego mózgu (EEG) spowodowane przez Tesla Hyperlight (zawierających fuleren):

1. Zmniejszona aktywność EEG w zakresie fal alfa w obszarze prawym czołowym wskazywała na zwiększenie synchronizacji między obszarami mózgu.

2. Zwiększona aktywność EEG fal delta w płacie skroniowym mózgu wskazywała na aktywację procesów obejmujących wyobrażenie przyszłości.

3. Zmniejszona aktywność EEG w obszarze tylnym skroniowym mózgu wskazywała na zmniejszenie skupienia uwagi na procesach wewnętrznych, tj. na zrelaksowanie.

4. Zwiększona aktywność EEG fal teta w tylnim zakręcie obręczy świadczyła o intensyfikacji procesów introspektywnego emocjonalnego doświadczenia minionych wydarzeń.

Dane te sugerują, że pod wpływem światła zmodyfikowanego przez szkła fulerenowe, użytkownicy zyskują bardziej kontemplacyjne nastawienie do doświadczeń emocjonalnych związanych z przeszłymi wydarzeniami (np. do wspomnień), co prowadzi do relaksu i redukcji nadmiernej agresji, a także tworzy warunki dla zbudowania pozytywnego nastawienia do przyszłości. Może to pomóc wrażliwym osobom myśleć o przeszłości i wejść w przyszłość bez stresu i niepokoju.

B.) Neuroendocrine effects of Tesla Hyperlight Wynik jest spójny z tym z wewnętrznego raportu z Belgradu w Serbii. Nanocentrum w Belgradzie zbadało neuroendokryniczne działanie Tesla Hyperlight, sprawdzając wydzielanie serotoniny, melatoniny, dopaminy i kortyzolu, a także ich możliwy wpływ na ciało i psychikę. Uczestnicy badania nosili okulary przez cztery dni w tygodniu przez dwie godziny dziennie w budynkach i na dworze przez trzy tygodnie. Uczestnicy badania przeszli wywiad psychiatryczny i wypełnili testy sprawdzające poziom niepokoju i depresji przed i po badaniu.

Wyniki testu ujawniły zwiększenie poziomu dopaminy i serotoniny (hormonów dobrego samopoczucia i szczęścia), a jednocześnie redukcję poziomu kortyzolu (hormonu stresu) oraz wyregulowanie poziomu melatoniny (substancji mającej duży wpływ na rytmy biologiczne i sen). Uczestnicy zgłosili redukcję ogólnego niepokoju (nawet przez osoby, które nie odczuwały dużego niepokoju, zostało to uznane za ważny efekt). Jednocześnie, członkowie zgłosili znaczącą poprawę jakości ich snu.

Źródło dostępne na życzenie: 1. Gulyar SA, Filimonova NB, Makarchuk MY Kryvdiuk NY (2019) Ocular Influence of Nano-Modified Fulleren Light: 1. Activity of Default Networks of the Human Brain. Journal of US-China Medical Sciences. 16. (in press) 2. Filipovic B, Miljkovic S, Jeftic B (2018) The investigation of the influence of the visible light spectrum on the human body through nano optical c60 lenses. Internal Report. Nanocenter Belgrade, Serbia

WhatsApp chat