Wydarzenia

Optymistyczny Produkt Roku 2019 – nagroda dla okulary TESLA HyperLight firmy Zepter

Z okazji Światowego Dnia Optymisty, który przypada na 21 sierpnia, w Żninie odbyły się dwa wyjątkowe wydarzenia 19 sierpnia Gala „Optymista Roku 2019” (IV edycja) oraz 20 sierpnia Festiwal Optymizmu 2019.

Kulminacyjnym punktem czwartej edycji Gali „Optymista Roku”, wydarzenia, które gromadzi wielu optymistów z kraju i zagranicy, było nagrodzenie statuetkami osób i firm, które swoją optymistyczną postawą, uśmiechem i życzliwością zarażają innych, a w swojej działalności kierują się szacunkiem i kulturą. Tytuł Super Optymista Roku 2019 otrzymali: Robert Korzeniowski, prof. Michał Kleiber, Izabela Trojanowska, Czesław Lang, Radosław Liszewski oraz Sławomir i Kajra jako Super Optymistyczne Małżeństwo Roku. Tytuł Optymista Roku 2019 otrzymali: Monika Białek, Beata Cholewińska, Marek Włodarczyk, Anthony Tullo i Tomasz Witek.

Nagrodzone zostały także Optymistyczne Firmy. W tym roku statuetkę otrzymali: Opax, Pasjonata Tropicana, Intermarche Brzesko, Agnieszka Celmer Jubiler, Odkupienie Win, w kategorii Optymistyczny Produkt Roku 2019 statuetkę otrzymały okulary TESLA HyperLight firmy Zepter, a w kategorii Optymistyczne Miasto 2019 statuetkę wręczono miastu Janów Lubelski. Galę poprowadzili: Wiola Wrzesińska z Ryszardem Rembiszewskim, a Festiwal Optymizmu Wiola Wrzesińska z Danielem Kluskiem.

„Już po raz czwarty spotkaliśmy się, aby szerzyć optymizm, pozytywne myślenie, radość życia, życzliwy stosunek do ludzi i otoczenia. Zarażamy uśmiechem, pobudzając ludzi w Polsce i na świecie do pozytywnego myślenia! 21 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Optymisty, więc wszyscy obowiązkowo jesteśmy Optymistami i myślimy pozytywnie. Optymistom zawsze świeci słońce.” – mówi Mariusz Pujszo, pomysłodawca Światowego Dnia Optymisty oraz założyciel Fundacji „Jestem Optymistą” i organizator Gali „Optymista Roku” i Festiwalu Optymizmu.

Galowy wieczór oraz Festiwal Optymizmu, na którym firmę Zepter reprezentowała Pani Dorota Batorowska, Narodowy Dyrektor Sprzedaży wraz ze swoim zespołem z Warszawy, uświetniły występy artystyczne wokalistów takich jak: Radosław Liszewski, Krzysztof K.A.S.A Kasowski, Agnieszka Wiechnik, Danuta Stankiewicz, Izabela Trojanowska, zespół Wolf Gang czy Wiedźmuchy. Na gali odbyła się także premiera nowego hymnu Optymistów „Uwielbiam ten moment” w wykonaniu Natalii Opyrchał i polskiego rapera MEZO. Podczas wieczoru goście uczestniczyli w licytacji przedmiotów ofiarowanych na poczet Fundacji „Jestem Optymistą”.R

Historycznym momentem Festiwalu Optymizmu było odciśnięcie dłoni w jedynej na świecie Alei Optymistów przez Super Optymistów 2019: Roberta Korzeniowskiego, prof. Michała Kleibera, Czesława Langa, Izabelę Trojanowską, Radosława Liszewskiego oraz Sławomira i Kajrę.

W ubiegłym roku Aleję Optymistów zainaugurowali Super Optymiści z lat 2016-2018: Jerzy Gruza, Władysław Grochowski, Aleksander Doba, Urszula Dudziak, Grzegorz Halama, Otylia Jędrzejczak, Beata Drzazga i oczywiście Mariusz Pujszo.

To optymistyczne grono wzbogacili laureaci z lat poprzednich m.in. Grzegorz Halama, Aleksander Doba i inni, którzy byli obecni zarówno na Gali  jak i Festiwalu.

Podczas Festiwalu Optymizmu wręczono także stypendia dla młodych, uzdolnionych artystów, dzięki którym będą mogli rozwijać swoją pasję. Dla dzieci została przygotowana specjalna strefa z dmuchańcami, konkursami, balonami, lodami i słodkościami.

To był czas pozytywnych emocji, uśmiechu i optymizmu! Tej pozytywnej energii musi nam starczyć na kolejny rok, bo wtedy spotkamy się na Festiwalu Optymizmu 2020. A 21 sierpnia świętujmy Światowy Dzień Optymisty i uśmiechajmy się na co dzień!

Optymistyczny profil na Facebook: https://www.facebook.com/ruchoptymistyczny/

Światowy Dzień Optymisty, który obchodzimy 21 sierpnia, został powołany z inicjatywy polskiej Fundacji „Jestem Optymistą”, której założycielem i pomysłodawcą jest Mariusz Pujszo. Fundacja poprzez swoje działania pragnie nieść pozytywną ideę i zarażać ludzi uśmiechem.  Fundacja JESTEM OPTYMISTĄ to organizacja non profit, która poprzez różnego rodzaju inicjatywy promuje optymizm oraz ludzi, których postawa i optymistyczne nastawienie do życia pozwalają przezwyciężyć przeciwności losu. Naszym celem jest wzmacnianie kapitału społecznego poprzez promocję postaw optymistycznych, pozytywnego myślenia i radości życia, życzliwego stosunku do ludzi i otoczenia, otwartości i obywatelskiej aktywności. Optymizm daje życiową odwagę, by sięgać po to, o czym marzymy i by żyć pełnią życia. Daje też inną perspektywę ułatwiającą przetrwanie trudnych chwil, które spotykają każdego człowieka. Uczy dostrzegania w sobie samym, w ludziach i otoczeniu dobrych stron i odczuwania pozytywnych emocji.

Serdeczne pozdrowienia!

WhatsApp chat