Produkty Zepter

Poduszka Kolanowa Quanomed Zepter (Międzykolana)

WIELOFUNKCYJNA PODUSZKA KOLANOWA QUANOMED sprawia, że nie przesuwa się podczas snu i może zapewnić optymalne podparcie do twojej sylwetki.

Amortyzuje nacisk na kolana i biodra, a twój kręgosłup pozostaje w neutralnej i prostej pozycji.

Poduszka Wielofunkcyjna Quanomed, przeznaczona do stosowania między nogami, zapewnia prawidłową postawę podczas snu, dodatkowy komfort oraz zdrowy sen jak również zapobiega wielu problemom zdrowotnym.

✓ Ergonomiczny kształt z miękkimi krzywiznami oznacza, że podczas snu poduszka się nie wysunie i może zapewnić optymalne podparcie.

✓ Specjalna pianka z pamięcią kształtu całkowicie dopasowująca się do stopy.

✓ Efekt amortyzacji zmniejsza nacisk na kolana i biodra. Kręgosłup pozostaje w pozycji neutralnej i prostej.

✓ Nie ma niebezpiecznych pasków, które ograniczają krążenie.

✓ Cyrkulacja powietrza. Świetne do pochłaniania ciepła ciała. Technologia poduszki, reguluje temperaturę, odprowadza ciepło ciała na zewnątrz, dzięki czemu nie ma uczucia przegrzania. ✓ Powłoka poduszki jest wykonana z Tencelu, w 100% naturalnego włókna pozyskiwanego z miąższu drzewa eukaliptusowego..

SPANIE Z PODUSZKĄ KOLANOWĄ Z MEDYCZNEGO PUNKTU WIDZENIA:

 

– Zmniejsza ból i jego napięcie w plecach, nogach, kostkach.

– Spanie na boku zmniejsza nacisk na narządy wewnętrzne, co za tym idzie poprawia proces trawienia i pozwala na otwarcie płuc.

– Zapobiega niebezpiecznym bezdechom. Krótkie bezdechy podczas snu są niebezpieczne dla zdrowia. Bezdech u człowieka powoduje chrapie, a wtedy do organizmu nie dociera wystarczająca ilości tlenu, wówczas dochodzi do niedotlenienia mózgu.

Spanie z poduszką między udami pomaga kontrolować ciało w idealnej pozycji: rozluźnić kręgosłup szyjny i mięśnie krtani. Podczas takiego odpoczynku można swobodnie oddychać.

 

 

– Dla postawy – kręgosłup nie „zapada się” na jedną stronę i jest całkowicie rozluźniony, nieobciążony i rozciągnięty.  Podczas snu utrzymujemy właściwą pozycję.

– Zmniejsza ból w stawach kręgosłupa. Przy skoliozie i zapaleniu kaletki zapewnia prawidłowe ułożenie kręgosłupa, zmniejszając ucisk.

– Napięcie mięśniowe w kości udowej i stawach biodrowych zostaje odciążone, ponieważ kolana nie są zamknięte razem. Jest to ważne w przypadku stanów zapalnych i  zmian zwyrodnieniowych stawów biodrowych, skoliozy i przepukliny. Zalecane przez lekarzy po operacjach, zwłaszcza stawów biodrowych.

– Zapobiega obrzękom, skurczom, żylakom, mrowieniu w nogach.

– Eliminuje nacisk na kolana.  Łączenie kolan często powoduje wewnętrzny ból, szczególnie w części, w której znajduje się krążek przyśrodkowy. Jest to najczęstsze źródło bólu kolan. To właśnie tam najczęściej dochodzi do naderwania lub osłabienia więzadeł.

– Zmniejsza bóle dolnej części pleców. Polecana w przypadku neuralgii nerwu kulszowego i rwy kulszowej.

 

Bardzo ważne jest dla kobiet w ciąży przyjmowanie prawidłowej postawy podczas snu. W ciąży kobieta nie może spać na plecach, a zwłaszcza na brzuchu. Prawidłowa postawa to spanie na boku. W tym przypadku potrzebna jest tutaj nasza poduszka kolanowa, która łagodzi napięcie w miednicy i poprawia krążenie krwi. Zmniejsza ból związany z oddzielaniem się kości. Wspiera mięśnie, więzadła, kręgosłup.

 

 

Poduszka kolanowa pomaga Twojemu ciału w lepszej termoregulacji. Jeśli w pomieszczeniu jest gorąco, poduszka zapobiega stykaniu się ud, temperatura ciała nie wzrasta tak bardzo i organizm się mniej nagrzewa.

 

 

POWŁOKA QUANOMED TENCEL:

Tencel to w 100% naturalne włókno powstające w wyniku przetwarzania celulozy pozyskiwanej z drzewa eukaliptusowego.

Drzewa te są najwyższe na naszej planecie, osiągają 100-150 m i są wiecznie zielone.  Mają pozytywny wpływ na życie ludzi.

Do produkcji włókien wykorzystywane są wyłącznie drzewa z ekologicznych plantacji leśnych, które przestrzegają zasad zrównoważonego rozwoju  i ochrony przyrody.

 

 

 

 

 

WhatsApp chat